Author Topic: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !  (Read 6222 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline
**
Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« on: April 25, 2011, 04:21:09 PM »
Evo cesto mi se dogadjalo hackanje servera pa evo da vam pokazem kako se zastiti vas server!
Mnogi korisnici, što zbog vlastite naivnosti, što zbog neupućenosti, kompromitiraju rad svojih servera i vlasništvo nad istima.

 

Ovdje ćemo vam navesti nekoliko osnovnih stvari na kojem morate paziti, kada su u pitanju vaši serveri.

 

1. Nikomu ne dajte podatke za pristup game panelu i FTP-u!

Ukoliko prijatelju želite omogućiti pristup serveru, kreirajte mu zaseban račun i odredite mu što može raditi (upute...)

To što mu vjerujete, ne znači da mu morate dati svoje podatke za pristup!

2. Nemojte koristiti RCON lozinke tipa "123" ili koristiti naziv svoga klana

Najčešći razlog "preuzimanja" servera jest loša RCON lozinka koja napadaču uvelike olakšava posao.

RCON lozinka je bitna za administratora i sama logika nalaže da se potrudite kreirati nešto "kompliciraniju" lozinku od niza brojeva, vlastitog imena ili imena klana.

Uredite konfiguraciju servera i postavite RCON na nešto kompliciranije, tipa "rn23H4u4LCnx8203", a "hakere" prepustite hrvatskom hostingu :)

Samo nemojte kopirat ovaj prijedlog ovdje i kopirat ga kao vas rcon :)

 
3. Isključite download opciju u server configu, ukoliko nemate modove i mape na serveru

Isključivanje ove opcije onemogućit će preuzimanje config datoteke


Eto to bi bilo to ! :D Sretno
Only dead have seen the end of war - Plato

Offline
***
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #1 on: May 04, 2011, 08:38:52 PM »
ne kuzim se u cod al samo da nesto komentiram pa me ispravite ako nisam u pravu

rcon password sumnjam da itko uspije ukrasti tako sto ga slucajno pogodi...
i download nemojte iskljuciti jer onda kad na server stavite neku mapu koju igraci nemaju njima tu mapu nece skidati nego ce ih izbaciti sa servera...

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #2 on: May 04, 2011, 09:14:03 PM »
Anteispravljam tebe a i DysOrder-a ovako tamo gdje vam  u cfg-u od servera pise rcon: ( tu nemojte nista upisivati)
Dalje : rcon ti neće niko pogađat nego imaš na netu jedna progam rcon stiler i onda ti se preko njega  krade rcon (Ali ako je gornji uvjet ispunjen nemorate se brinut)
Dalje : Auto download može biti uključen a i nemora  jer ako ste ubacili neku mapu ili mod onda njega ostavite upaljenog ako to nije ubačeno onda ga možete ugasiti.
Doživljaj igre može biti drugačiji ako se igra online!!!

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #3 on: July 25, 2011, 11:06:46 PM »
a sta da se desi ko nama veceras da nam je blokiro admina i igro sa aimbotom,a mi mu nismo mogli nista,znamo mu i ip 92.53.33.208 Location Details
IP: 92.53.33.208
Hostname: ctel-92-53-33-208.cabletel.com.mk
ISP: Cabletel DOOEL Skopje
Organization: CableTEL DOOEL Macedonia Triple Play Clients
City: SkopjeRegion: Karpos
Country:  Macedonia
Timezone: Europe/Skopje
Longitude: 21.4333
Latitude: 42.0000

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #4 on: July 26, 2011, 09:49:00 AM »
u krajnjem slučaju ako se nemože kikat , restart servera , ali može se kikcat iz rcon toola clientnumber_kick ili kako već ide
Doživljaj igre može biti drugačiji ako se igra online!!!

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #5 on: July 26, 2011, 05:22:27 PM »
ma nemozes kikat ,napravis restart servera ali ti jos uvijek ostaje pass isti koji je on blokiro,znaci moras promijeniti pass pa tek onda restart i ako nemas zastitu ,nisi nista napravio jel ces u protivnom svakih 5 ili 6 mapa to isto raditi
znaci da i nije cilj restart servera jel je citer ispraznio server
« Last Edit: July 26, 2011, 06:58:33 PM by darko borbas »

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #6 on: July 26, 2011, 11:36:09 PM »
pa neznam , al ja već igram cod2 tri godine i jako dugo vec imam svoje server tj. zakupljene od hr. hostinga , i nikad nisam imao takav problem odnosno da sam naišao na takvog citera , tu likovi udu s aimbotom ja i kick i laku noc
Doživljaj igre može biti drugačiji ako se igra online!!!

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #7 on: July 28, 2011, 11:38:57 AM »
bila je zastita od rcon blokera ali je zastarila,sad su je obnovili i vise nemoze nista napraviti,jbg ako nepratis te sve citove i sta sve naprave dolaze i prave sranja i ja imam server strongboys od cod2 i cod4 ,hvala na pomoci kolega

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #8 on: July 28, 2011, 12:31:26 PM »
ma nema problema , ja sam ovdje samo moderator .... možda bi admin imao kakvo riješenje za tebe
Doživljaj igre može biti drugačiji ako se igra online!!!

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #9 on: July 29, 2011, 06:59:26 PM »
ma rijeseno kolega admin je obnovio zastitu i sad je sve pet,obnovili bi mi sami ali su fajlovi zasticeni pa nismo mogli

Offline
**
Re: Tutorijal: Kako zastiti server bolje !
« Reply #10 on: July 29, 2011, 08:56:18 PM »
aha ok.
Doživljaj igre može biti drugačiji ako se igra online!!!