Author Topic: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]  (Read 9555 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline
*
Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« on: February 06, 2012, 11:05:28 PM »
Pozdrav,
Danas ću vam malo pojasniti što je Manu Admin Mod,njegove funkcije,plugine i sl.

Što je to MaM?(MaM- skraćenica od Manu Admin Mod)
Manu-Admin-Mod je zgodan način da svoj "Call of Duty 2" - "Call of Duty 4" - "Call of Duty: World at War" ili "Call of Duty: Modern Warfare 2" Game Server napravite znatno lakšim za korištenje.Njegove funkcije se pokreću prego ingame chata. Dakle, to eliminira potrebe za korištenjem poslužitelja s rcon naredbama ili kompliciranih programa.On ima Admin komande koje mogu samo Admini pokretati (Kick,Ban,Mapchange,Maprotate i sl.), i druge naredbe koje mogu biti korisne za sve igrače na poslužitelju(U ovom slućaju CoD serveru).Igračima se mogu dodijeliti različite skupine, koje imaju različite povlastice. Cijeli sistem (MaM) je u potpunosti automatiziran putem jedinstvenog GUID od igrača, odnosno nema komplicirane lozinke ili sl. Igrači će biti automatski prepoznat kao administratori ili druge grupe, ako su prethodno definirani su kao takvi.
Mod ima i druge funkcije. On može, između ostalog automatski kickat tim "killere" , zabraniti oružje (kao što je GL,RPG...) te između ostalog može generirati slučajni mapcycle,mapvote i sl.On povećava zabavu na serveru samo s jednostavnim ingame chat porukama, komandama. Osim toga osnovni MaM može se lako proširiti sa dodacima.
On nije plugin za server, ali je ujedno jedna vrsta programa praćenja ingame statistika i drugih logova (kao što su kickban logovi, log bilježi kada je igrać kickan/banan na koliko te tko ga je bano i razglog).
Danas ga koristi 75% svih CoD servera

Slike osnovnih komandi, primjer:
Marco.Polo:!stats
--->
Komanda !cmdlist prikazuje sve dostupne komande za grupu u kojoj se nalazite (Masteradmin,Admin,Member,user,default)
U ovom slućaju ja sam Masteradmin.

Pluginovi :
Ja preferiram 2 plugina a to su :
Kickbans plugin, to je plugin koji vam stvara svoj log file u adminmod->log folderu a u njega zapisuje
Tko je koga banao,zašto,vrijeme te GUID od bananog igrača te osobe koja ga je banala.
A on izgleda ovako :
Code: [Select]
[25.01.12 00:01:03] Player "FN! manu" (c90dc162f630049cec0cb632e5e0aa50) got KICKED for reason: Kicked by Admin
[25.01.12 00:03:20] Player "FN! manu" (c90dc162f630049cec0cb632e5e0aa50) got KICKED for reason: HAHAHAHAHH!
[25.01.12 00:05:38] Player "FN! manu" (c90dc162f630049cec0cb632e5e0aa50) got BANNED for reason: Ban test

-Rules plugin,ovaj plugin šalje privatnu poruku koja sadrži pravila servera igraču koji se tek spojio na server

U slučaju bilokakvih problema pitanja slobodno možete pitati mene,xfire: kevac

Službene stranice [MAM]-a http://www.manuadminmod.de
Call of Duty 4 jezici koje jako dobro poznajem:
PHP ✔
ManuAdminMod ✔
Mod ✔
Skins ✔
Maps ✔
Imate problem?Kontaktirajte me
-Ponosni programer koji zna sve glavne i neke sporedne jezike!

Offline
**
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #1 on: March 25, 2012, 07:52:11 PM »
BRAVO KEVINE SVE SI ONAKO ZA POČETNIKE OBJASNIO KAK TREBA!!!
Ak ti treba pomoc tu sam da pomognem pitaj me na moj xf: sbkarlo!! :)

Offline
**
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #2 on: April 29, 2012, 10:54:25 AM »
Kako da instaliram u svoj server ovaj plugin "RULES".. sta trebam?

Offline
*
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #3 on: April 29, 2012, 08:19:34 PM »
skines rules plugin: http://manuadminmod.de/index.php?page=Attachment&attachmentID=70&h=552ff0a303f6780415b81cdc441ea07588f15838 i extractiras fileove unutar rar-a na iste lokacije na kojima se nalaze u raru ( znaci rules.pgp u plugins i rules.lst u config->plugins ) te dodas ovo u config.cfg
Code: [Select]

[rules]
enabled = 1
afterjoin = 1

enabled - 1/0 (ukljuceno/iskljuceno)
afterjoing -1/0 (nakon sto se igrac spoji na server/ nakon sto napise !rules u chat )


Offline
**
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #4 on: April 30, 2012, 11:59:58 AM »
Jel bih te mogo zamolit nesto?
Da mi ti to napravis.. dam ti pass od gpanela pa mi ti to napravi pls... aj odg

Offline
*
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #5 on: April 30, 2012, 12:48:29 PM »
ne, ja sam samo board support, to mozes eventualno pitati podrsku ili neku drugu osobu ( mozda ces morati i nadoplatiti )


Offline
*
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #6 on: July 11, 2012, 11:10:13 AM »
Kako da instaliram MAM?

Offline
*
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #7 on: July 11, 2012, 07:36:19 PM »
Banner 500x100

Offline
*
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #8 on: March 07, 2013, 05:17:00 PM »
Ja imam onakvu sliku i sve to, ali kada upisem u konzolu znaci !k i onda ime playera nista ?
Ako nije problem molio bih brz odgovor !

Hvala unaprijed !

Offline
*
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #9 on: March 07, 2013, 08:57:00 PM »
jesi li provjerio da li si admin ? napisi !admintest u chat
- ako jesi onda mozes kickati igraca i prema njegovom PID-u (moguce je da adminmod ne moze procitati ime igraca)
- ako nisi, provjeri admins.cfg, da li je ispravan guid upisan


Offline
**
Re: Uvod u temu Manu Admin Mod [MAM]
« Reply #10 on: April 16, 2013, 01:48:03 PM »
aj pls ako nije problem kako za pocetnike da mi objasnite kako instalirati na server oavj kickbal plugins to bi mi super doslo