Author Topic: Private Redirect loopback problem  (Read 16146 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline
*
Private Redirect loopback problem
« on: January 11, 2018, 05:13:53 PM »
Lijep pozdrav, imam problema sa private redirectom. Namjestio sam odavno u cfgu da mi se skidaju mape sa vašeg private redirecta i brz download radi, ali sam primjetio nedavno ko reinstaliranja svojih windowsa i ponovne instalacije igre te downloadanja tih par custom mapa koje su na serveru, da se kod downloadanja dogadja ponavljanje skidanje jedne te iste mape...tj loopback. Skine mi recimo 2 mape i trecu skine te je ponovno skida 2x i kod treceg puta pocne je skidati direktno sa servera sporo...jedino pomaze disconnect i ponovni reconnect, onda nestane taj loopback zadnje mape koja se skidala, ali opet kod trece mape u redu za skidanje pocinje se desavati isto. Mi se vecerima skupljamo na tom mom cod2 serveru i primjetio sam u par navrata da se netko novi spaja na server ali iz nekog razloga nikako da se spoji...ocito da odustane zbog ponavljanja downloada jednog te istog fajla. Hvala na odgovoru unaprijed

Offline
*
Re: Private Redirect loopback problem
« Reply #1 on: January 11, 2018, 06:56:43 PM »
Obrisi postojece mape sa servera i idi na https://gamebanana.com/maps/games/30
Odatle skini mape koje igrate i uploadaj ih na server.
Koristi Filezillu za uploadanje te File Type u postavkama Filezile oznaci kao Binary (inace moze doc do ostecenja fajla prilikom uploada).

Loop se dogada kada je mapa koja je skinuta drugacija od one sa servera (npr. kada se mapa skida sa redirecta, a ne sa servera pa je na redirectu recimo drugacija mapa malo ili postoji bilo kakva razlika u velicini tih dviju mapa cak i u samo 1 byte zbog neispravnog downloada/uploada mape na server/redirect).

Offline
*
Re: Private Redirect loopback problem
« Reply #2 on: January 11, 2018, 09:54:50 PM »
Ponavljam...nakon reconnecta vise ne loopa istu mapu...nego je skine iz prve i nastavi dalje...nakon toga sljedece dvije mape ponovno skine bez beda...trecu pocne loopat...disconnect pa reconnect i tu koju je zadnje loopao skine opet iz prve... Poznato mi je ako fajlovi nisu u bajt iste velicine na samom serveru i na redirectu da se dogadja loop...al ovo mi je glupo malo... Takodjer, sadasnji redirect hrvatskog hostinga funkcionira tako da kad ti stavis mapu na sam server...server automatski stavlja, tj prosljeđuje mapu na njihov private redirect, ja samo ubacim u cfg adresu njihovog redirecta, nemoram uopce uploadat mape sam na redirect. Pozabavit cu se za vikend brisanjem i ponovnim stavljanjem...
« Last Edit: January 11, 2018, 09:57:58 PM by painkill3rcro »

Offline
*
Re: Private Redirect loopback problem
« Reply #3 on: January 11, 2018, 10:48:16 PM »
Jasno je meni sto si napiso, ali svejedno moras pokusati jer je to gotovo uvijek razlog za loop.

Razloga za random loop moze biti podosta, jedan od njih je i losa internet konekcija igraca (pri tom mislim na velik packet loss, sama brzina ne znaci nista ako konekcija dropa puno paketa, na taj nacin mapu kada skines ona ce bit ostecena jer je jedan ili vise paketa izgubljeno a vjerojatno nije pokusan download istog ispocetka te ce pocet mapu skidat ispocetka).

Uvijek se takvi problemi fix-aju tako da se ide redom od poznatih problema prvo. Gotovo uvijek ce neka banalna stvar biti razlog problemu sto se game serverima.